Arizona Winter Invitational

64 of the Nations Top Teams Battle for Bragging Rights and Bounty!

1_swing_sports-90x90
logo_pgf-120x120

Friday, January 8th through Sunday, January 10th. Gilbert, AZ - Queen Creek, AZ

Pool Standings

Schedule

Friday, January 08, 2021
Game Time Location Team Team
P1 3:00 PM Desert Mountain Park – Field 1 CHOPPERS FAUSETT 18U PA STRIKERS 18U
P2 3:00 PM Desert Mountain Park – Field 3 SELECT FASTPITCH 18U AZ STORM-MATHIS
P9 3:00 PM McQueen Park – Field 1 ORO VALLEY SUNCATS JUDGE 16U CORONA FTS
P10 3:00 PM McQueen Park – Field 2 ATHLETICS MERCADO GREGG/TIDD HOTSHOTS ESPARZA
P11 3:00 PM McQueen Park – Field 3 LADY DUKES LAMAR/YOUNG CHOPPERS FAUSETT 16U
P12 3:00 PM McQueen Park – Field 4 SELECT FASTPITCH 16U NJ INTENSITY BOD 16S
P22 3:00 PM Skyline High School – Field 2 WEST BAY WARRIORS 18U CORONA ANGELS HOWARD
P23 3:00 PM Skyline High School – Field 1 LTG HENDERSON/LIVELY 18U AZ STORM-APPEL
P45 3:00 PM Eastmark – Field 4 AZ STORM-BEACH SUNCATS JIMENEZ-NORIEGA 16U
P47 3:00 PM Eastmark – Field 3 AZ HOTSHOTS CAPTAIN WEST BAY WARRIORS 16U
P65 3:00 PM Desert Mountain Park – Field 4 ROGUE FC KAYE NEWTOWN ROCK GOLD GARVEY
P66 3:00 PM Desert Mountain Park – Field 2 LADY DUKES LAMAR CORONA ANGELS MARTY
P3 4:45 PM Desert Mountain Park – Field 2 ROGUE FC KAYE LADY DUKES LAMAR
P4 4:45 PM Desert Mountain Park – Field 4 NEWTOWN ROCK GOLD GARVEY CORONA ANGELS MARTY
P25 4:45 PM McQueen Park – Field 1 SUNCATS JIMENEZ 18U CAL CRUISERS WATSON 18S
P26 4:45 PM McQueen Park – Field 2 AZ HOTSHOTS GEORGES SOCAL A’S MARINAKIS/JANQUISH 18U NATIONAL
P27 4:45 PM McQueen Park – Field 3 LADY MAGIC 18U NW SIDEWINDERS
P28 4:45 PM McQueen Park – Field 4 CAL CRUISERS SIEVERS 18U SOCAL CHOPPERS ENSEY
P34 4:45 PM Desert Mountain Park – Field 1 CHOPPERS FAUSETT 18U AZ STORM-MATHIS
P36 4:45 PM Desert Mountain Park – Field 3 PA STRIKERS 18U SELECT FASTPITCH 18U
P46 4:45 PM Eastmark – Field 4 VICTORY USA SOCAL A’S BRIGGS 16U
P48 4:45 PM Eastmark – Field 3 LIL REBELS GORDIE 16U SORCERER RICKS 16U
P53 4:45 PM Skyline High School – Field 1 NORCAL CHOPPERS KIKO/STONE WEST BAY WARRIORS 18U
P54 4:45 PM Skyline High School – Field 2 GRAPETTES GOLD LTG HENDERSON/LIVELY 18U
P5 6:30 PM McQueen Park – Field 2 NATION SOFTBALL 18U NEBRASKA QUAKES PRIME 18U
P6 6:30 PM McQueen Park – Field 1 CAL BREEZE BIRCH SOCAL A’S BRIGGS 18S
P7 6:30 PM McQueen Park – Field 3 SOCAL CHOPPERS ASHLEY 18U ORO VALLEY SUNCATS JUDGE 18U
P8 6:30 PM McQueen Park – Field 4 SOCAL A’S RICHARDSON LIL REBELS GORDIE
P17 6:30 PM Eastmark – Field 3 WASHINGTON LADYHAWKS ABRAHAM ROGUE FC KAYE/WALDING
P18 6:30 PM Eastmark – Field 4 LTG HENDERSON/LIVELY 16U CAL CRUISERS SIEVERS CAOUETTE 16U
P21 6:30 PM Skyline High School – Field 1 GRAPETTES GOLD NORCAL CHOPPERS KIKO/STONE
P24 6:30 PM Skyline High School – Field 2 ORO VALLEY SUNCATS HOLLAND/JUDGE UNIVERSAL GARCIA GOLD
P29 6:30 PM Desert Mountain Park – Field 2 HOTSHOTS NELSON FIRECRACKERS BRASHEAR 18U
P30 6:30 PM Desert Mountain Park – Field 1 NJ INTENSITY KOD MoJo FISHER 04
P31 6:30 PM Desert Mountain Park – Field 4 LADY LIGHTNING GOLD ELITE JONES ATHLETICS MERCADO SMITH
P32 6:30 PM Desert Mountain Park – Field 3 BEVERLY BANDITS GEORGIA IMPACT LEWIS
P19 8:15 PM Eastmark – Field 3 EXPLOSION FLORES IMG GREEN 16U
P20 8:15 PM Eastmark – Field 4 LK BLACK 16U AZ STORM-TODD
P37 8:15 PM McQueen Park – Field 1 NEBRASKA QUAKES PRIME 18U CAL BREEZE BIRCH
P38 8:15 PM McQueen Park – Field 3 SOCAL A’S BRIGGS 18S SOCAL CHOPPERS ASHLEY 18U
P39 8:15 PM McQueen Park – Field 4 NATION SOFTBALL 18U SOCAL A’S RICHARDSON
P40 8:15 PM McQueen Park – Field 2 ORO VALLEY SUNCATS JUDGE 18U LIL REBELS GORDIE
P55 8:15 PM Skyline High School – Field 1 CORONA ANGELS HOWARD ORO VALLEY SUNCATS HOLLAND/JUDGE
P56 8:15 PM Skyline High School – Field 2 AZ STORM-APPEL UNIVERSAL GARCIA GOLD
P61 8:15 PM Desert Mountain Park – Field 2 HOTSHOTS NELSON LADY LIGHTNING GOLD ELITE JONES
P62 8:15 PM Desert Mountain Park – Field 3 GEORGIA IMPACT LEWIS NJ INTENSITY KOD
P63 8:15 PM Desert Mountain Park – Field 1 MoJo FISHER 04 BEVERLY BANDITS
P64 8:15 PM Desert Mountain Park – Field 4 FIRECRACKERS BRASHEAR 18U ATHLETICS MERCADO SMITH
Saturday, January 09, 2021
Game Time Location Team Team
P33 8:00 AM Desert Mountain Park – Field 2 LADY DUKES LAMAR NEWTOWN ROCK GOLD GARVEY
P35 8:00 AM Desert Mountain Park – Field 3 CORONA ANGELS MARTY ROGUE FC KAYE
P49 8:00 AM SKYLINE PARK – Field 4 ROGUE FC KAYE/WALDING LTG HENDERSON/LIVELY 16U
P50 8:00 AM SKYLINE PARK – Field 3 WASHINGTON LADYHAWKS ABRAHAM EXPLOSION FLORES
P51 8:00 AM SKYLINE PARK – Field 2 CAL CRUISERS SIEVERS CAOUETTE 16U LK BLACK 16U
P52 8:00 AM SKYLINE PARK – Field 1 IMG GREEN 16U AZ STORM-TODD
P57 8:00 AM Red Mountain – Field 1 CAL CRUISERS WATSON 18S AZ HOTSHOTS GEORGES
P58 8:00 AM Red Mountain – Field 2 SUNCATS JIMENEZ 18U LADY MAGIC 18U
P59 8:00 AM Red Mountain – Field 3 SOCAL A’S MARINAKIS/JANQUISH 18U NATIONAL CAL CRUISERS SIEVERS 18U
P60 8:00 AM Red Mountain – Field 4 NW SIDEWINDERS SOCAL CHOPPERS ENSEY
P67 8:00 AM Desert Mountain Park – Field 4 SELECT FASTPITCH 18U CHOPPERS FAUSETT 18U
P68 8:00 AM Desert Mountain Park – Field 1 PA STRIKERS 18U AZ STORM-MATHIS
P73 8:00 AM McQueen Park – Field 1 LADY DUKES LAMAR/YOUNG CORONA FTS
P74 8:00 AM McQueen Park – Field 2 SELECT FASTPITCH 16U ATHLETICS MERCADO GREGG/TIDD
P75 8:00 AM McQueen Park – Field 3 NJ INTENSITY BOD 16S ORO VALLEY SUNCATS JUDGE 16U
P76 8:00 AM McQueen Park – Field 4 CHOPPERS FAUSETT 16U HOTSHOTS ESPARZA
P77 8:00 AM Eastmark – Field 4 SOCAL A’S BRIGGS 16U AZ STORM-BEACH
P78 8:00 AM Eastmark – Field 1 WEST BAY WARRIORS 16U SUNCATS JIMENEZ-NORIEGA 16U
P79 8:00 AM Eastmark – Field 3 SORCERER RICKS 16U VICTORY USA
P80 8:00 AM Eastmark – Field 2 LIL REBELS GORDIE 16U AZ HOTSHOTS CAPTAIN
P13 9:45 AM Eastmark – Field 4 VICTORY USA AZ STORM-BEACH
P14 9:45 AM Eastmark – Field 3 SUNCATS JIMENEZ-NORIEGA 16U AZ HOTSHOTS CAPTAIN
P15 9:45 AM Eastmark – Field 2 SOCAL A’S BRIGGS 16U LIL REBELS GORDIE 16U
P16 9:45 AM Eastmark – Field 1 WEST BAY WARRIORS 16U SORCERER RICKS 16U
P69 9:45 AM McQueen Park – Field 2 SOCAL CHOPPERS ASHLEY 18U NEBRASKA QUAKES PRIME 18U
P70 9:45 AM McQueen Park – Field 1 SOCAL A’S RICHARDSON CAL BREEZE BIRCH
P71 9:45 AM McQueen Park – Field 3 LIL REBELS GORDIE NATION SOFTBALL 18U
P72 9:45 AM McQueen Park – Field 4 ORO VALLEY SUNCATS JUDGE 18U SOCAL A’S BRIGGS 18S
P81 9:45 AM SKYLINE PARK – Field 3 EXPLOSION FLORES ROGUE FC KAYE/WALDING
P82 9:45 AM SKYLINE PARK – Field 4 LK BLACK 16U LTG HENDERSON/LIVELY 16U
P83 9:45 AM SKYLINE PARK – Field 1 AZ STORM-TODD WASHINGTON LADYHAWKS ABRAHAM
P84 9:45 AM SKYLINE PARK – Field 2 IMG GREEN 16U CAL CRUISERS SIEVERS CAOUETTE 16U
P89 9:45 AM Red Mountain – Field 1 LADY MAGIC 18U CAL CRUISERS WATSON 18S
P90 9:45 AM Red Mountain – Field 2 CAL CRUISERS SIEVERS 18U AZ HOTSHOTS GEORGES
P91 9:45 AM Red Mountain – Field 3 SOCAL CHOPPERS ENSEY SUNCATS JIMENEZ 18U
P92 9:45 AM Red Mountain – Field 4 NW SIDEWINDERS SOCAL A’S MARINAKIS/JANQUISH 18U NATIONAL
P93 9:45 AM Desert Mountain Park – Field 3 LADY LIGHTNING GOLD ELITE JONES FIRECRACKERS BRASHEAR 18U
P94 9:45 AM Desert Mountain Park – Field 2 BEVERLY BANDITS NJ INTENSITY KOD
P95 9:45 AM Desert Mountain Park – Field 4 ATHLETICS MERCADO SMITH HOTSHOTS NELSON
P96 9:45 AM Desert Mountain Park – Field 1 GEORGIA IMPACT LEWIS MoJo FISHER 04
P41 11:30 AM McQueen Park – Field 1 CORONA FTS ATHLETICS MERCADO GREGG/TIDD
P42 11:30 AM McQueen Park – Field 2 ORO VALLEY SUNCATS JUDGE 16U LADY DUKES LAMAR/YOUNG
P43 11:30 AM McQueen Park – Field 3 HOTSHOTS ESPARZA SELECT FASTPITCH 16U
P44 11:30 AM McQueen Park – Field 4 CHOPPERS FAUSETT 16U NJ INTENSITY BOD 16S
P85 11:30 AM Desert Mountain Park – Field 1 LTG HENDERSON/LIVELY 18U NORCAL CHOPPERS KIKO/STONE
P86 11:30 AM Desert Mountain Park – Field 2 ORO VALLEY SUNCATS HOLLAND/JUDGE WEST BAY WARRIORS 18U
P87 11:30 AM Desert Mountain Park – Field 3 UNIVERSAL GARCIA GOLD GRAPETTES GOLD
P88 11:30 AM Desert Mountain Park – Field 4 AZ STORM-APPEL CORONA ANGELS HOWARD
B1 3:00 PM Desert Mountain Park – Field 1 POOL A 1st Place POOL H 8th Place
B2 3:00 PM Desert Mountain Park – Field 2 POOL E 5th Place POOL F 6th Place
B3 3:00 PM Desert Mountain Park – Field 3 POOL C 3rd Place POOL B 4th Place
B4 3:00 PM Desert Mountain Park – Field 4 POOL G 7th Place POOL D 2nd Place
B5 3:00 PM Eastmark – Field 1 POOL H 1st Place POOL A 8th Place
B6 3:00 PM Eastmark – Field 2 POOL B 5th Place POOL C 6th Place
B7 3:00 PM Eastmark – Field 3 POOL G 3rd Place POOL D 4th Place
B8 3:00 PM Eastmark – Field 4 POOL E 7th Place POOL F 2nd Place
B9 3:00 PM McQueen Park – Field 1 POOL C 1st Place POOL B 8th Place
B10 3:00 PM McQueen Park – Field 2 POOL A 5th Place POOL H 6th Place
B11 3:00 PM McQueen Park – Field 3 POOL E 3rd Place POOL F 4th Place
B12 3:00 PM McQueen Park – Field 4 POOL D 7th Place POOL G 2nd Place
B13 3:00 PM Red Mountain – Field 1 POOL F 1st Place POOL E 8th Place
B14 3:00 PM Red Mountain – Field 2 POOL H 5th Place POOL A 6th Place
B15 3:00 PM Red Mountain – Field 3 POOL D 3rd Place POOL G 4th Place
B16 3:00 PM Red Mountain – Field 4 POOL C 7th Place POOL B 2nd Place
B17 4:45 PM Desert Mountain Park – Field 1 POOL D 1st Place POOL G 8th Place
B18 4:45 PM Desert Mountain Park – Field 2 POOL F 5th Place POOL E 6th Place
B19 4:45 PM Desert Mountain Park – Field 3 POOL A 3rd Place POOL H 4th Place
B20 4:45 PM Desert Mountain Park – Field 4 POOL B 7th Place POOL C 2nd Place
B21 4:45 PM Eastmark – Field 1 POOL E 1st Place POOL F 8th Place
B22 4:45 PM Eastmark – Field 2 POOL D 5th Place POOL G 6th Place
B23 4:45 PM Eastmark – Field 3 POOL B 3rd Place POOL C 4th Place
B24 4:45 PM Eastmark – Field 4 POOL H 7th Place POOL A 2nd Place
B25 4:45 PM McQueen Park – Field 1 POOL G 1st Place POOL D 8th Place
B26 4:45 PM McQueen Park – Field 2 POOL C 5th Place POOL B 6th Place
B27 4:45 PM McQueen Park – Field 3 POOL H 3rd Place POOL A 4th Place
B28 4:45 PM McQueen Park – Field 4 POOL F 7th Place POOL E 2nd Place
B29 4:45 PM Red Mountain – Field 1 POOL B 1st Place POOL C 8th Place
B30 4:45 PM Red Mountain – Field 2 POOL G 5th Place POOL D 6th Place
B31 4:45 PM Red Mountain – Field 3 POOL F 3rd Place POOL E 4th Place
B32 4:45 PM Red Mountain – Field 4 POOL A 7th Place POOL H 2nd Place
B33 6:30 PM Desert Mountain Park – Field 1 Bracket Winner B1 Bracket Winner B2
B34 6:30 PM Desert Mountain Park – Field 2 Bracket Winner B3 Bracket Winner B4
B35 6:30 PM Desert Mountain Park – Field 3 Bracket Winner B5 Bracket Winner B6
B36 6:30 PM Desert Mountain Park – Field 4 Bracket Winner B7 Bracket Winner B8
B37 6:30 PM Eastmark – Field 1 Bracket Winner B9 Bracket Winner B10
B38 6:30 PM Eastmark – Field 2 Bracket Winner B11 Bracket Winner B12
B39 6:30 PM Eastmark – Field 3 Bracket Winner B13 Bracket Winner B14
B40 6:30 PM Eastmark – Field 4 Bracket Winner B15 Bracket Winner B16
B41 6:30 PM McQueen Park – Field 1 Bracket Winner B17 Bracket Winner B18
B42 6:30 PM McQueen Park – Field 2 Bracket Winner B19 Bracket Winner B20
B43 6:30 PM McQueen Park – Field 3 Bracket Winner B21 Bracket Winner B22
B44 6:30 PM McQueen Park – Field 4 Bracket Winner B23 Bracket Winner B24
B45 6:30 PM Red Mountain – Field 1 Bracket Winner B25 Bracket Winner B26
B46 6:30 PM Red Mountain – Field 2 Bracket Winner B27 Bracket Winner B28
B47 6:30 PM Red Mountain – Field 3 Bracket Winner B29 Bracket Winner B30
B48 6:30 PM Red Mountain – Field 4 Bracket Winner B31 Bracket Winner B32
B49 8:15 PM Desert Mountain Park – Field 1 Bracket Winner B33 Bracket Winner B34
B50 8:15 PM Desert Mountain Park – Field 2 Bracket Winner B35 Bracket Winner B36
B51 8:15 PM Eastmark – Field 1 Bracket Winner B37 Bracket Winner B38
B52 8:15 PM Eastmark – Field 2 Bracket Winner B39 Bracket Winner B40
B53 8:15 PM McQueen Park – Field 1 Bracket Winner B41 Bracket Winner B42
B54 8:15 PM McQueen Park – Field 2 Bracket Winner B43 Bracket Winner B44
B55 8:15 PM Red Mountain – Field 1 Bracket Winner B45 Bracket Winner B46
B56 8:15 PM Red Mountain – Field 2 Bracket Winner B47 Bracket Winner B48
Sunday, January 10, 2021
Game Time Location Team Team
B57 8:00 AM Desert Mountain Park – Field 1 Bracket Winner B49 Bracket Winner B50
B58 8:00 AM Desert Mountain Park – Field 2 Bracket Winner B51 Bracket Winner B52
B59 8:00 AM Desert Mountain Park – Field 3 Bracket Winner B53 Bracket Winner B54
B60 8:00 AM Desert Mountain Park – Field 4 Bracket Winner B55 Bracket Winner B56
B61 9:45 AM Desert Mountain Park – Field 1 Bracket Winner B57 Bracket Winner B58
B62 9:45 AM Desert Mountain Park – Field 2 Bracket Winner B59 Bracket Winner B60
B63 11:30 AM Desert Mountain Park – Field 1 Bracket Winner B61 Bracket Winner B62
(Visited 1 times, 1 visits today)